Skip to main content
▶ Merhaba Emre Bey,Toplam 35 haftalık bir süreçte masif bir puan artışı sağladığınızı biliyoruz.

Bu sıra dışı başarınızdan ötürü sizi gönülden tebrik ediyoruz.

Sürecimize başlangıç puanınızı ve Mart 2021 puanlarınızı bizimle paylaşabilir misiniz?

▶ Başlangıç puanım 49’du. Mart 2021 puanım 69,1 oldu.

▶ Hangi Tıp Fakültesi mezunusunuz? Öğrencilik yıllarınızda ders çalışma deneyimleriniz nasıldı?

▶ İstanbul Tıp Fakültesi(Çapa) mezunuyum. Fakültede standart bir öğrenci olduğumu söyleyebilirim.

▶ İnternlük dönemi ve mezuniyet sonrası TUS hazırlık süreçlerinizi anlatabilir misiniz?

▶ İntörnlükte vakit bulabildiğim sürece konu çalışmaya ve tüm tus sorularını çözmeye çalışıyordum. Özellikle pandemi döneminde çalışmamı yoğunlaştırmıştım fakat bir türlü netlerime yansımıyordu.

▶ Neden TUS OFFICE ve TUS Takip Sistemi ile hazırlandınız? Güncel sürecinizde TUS Takip Sistemi deneyimlerinizden bahsedebilir misiniz?

Çalışma sürelerimde bir sıkıntı olmadığını düşünüyordum ama sonuç alamadığım aşikardı. Bir yakınımın TUS Office ile hazırlandığını ve memnun olduğunu biliyordum. Bana da doğru yol gösterebileceğini düşündüğüm için TUS Office’i tercih ettim. Günlük bir takip durumu var. Bir gün sistemden mesaj atmayı unutmuştum ve hemen ‘’Bir sorun mu oldu, bugün dönüş alamadık.’’ şeklinde bir dönüş aldım. Kişinin üzerine düşülen ve kişinin zayıf veya kuvvetli olduğu noktalara göre şekillendirilen bir süreç var.

▶ Nasıl bir çalışma yöntemi izlediniz? Hangi kaynaklar ve kaç tekrar diye sorsak?

Her konuyu, her sayfayı zihninde canlandırabilecek yoğunlukta, acele etmeden konuları çalıştım. Ardından da sorularını her şıkkın neden doğru neden yanlış olduğunu açıklayabilecek noktaya gelecek yoğunlukta çözdüm. Kaynak olarak TUSEM dershanesi konu kitapları, Tüm TUS Soruları, Pretus 9-10-11-12 kitaplarına çalıştım. Konuları 4 kez yoğun bir şekilde tekrar ettim.

▶ TUS Koçunuz sizden bahsederken “Zeka ve azmin buluştuğu kişi… Başarı Androidi…” gibi çeşitli ifadeler kullanıyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz ve başarınızın sırrı nedir ????

Öncelikle güzel düşünceleri için teşekkür ediyorum. Klişe cümleler olacak ama iyi şeyler kolay kazanılmıyor. İsteklerim doğrultusunda yüksek fedakarlık gerekeceğini biliyordum. Koçunuzda duruma bu denli hakim ve üzerinize düşen biri olunca süreç olduğundan da kolaylaşıyor diyebilirim.

▶ Ayrıca süreciniz boyunca videolarını izlediğiniz DİFFÜZYON platformumuzla ilgili düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz?

Kitaplarda konular bazen tek bir bakış açısı ve gruplama üzerinden anlatılabiliyor. Diffüzyonda ise farklı gruplamalar ve kompakt bir anlatı olması kişiye farklı bakış açısı kazandırıyor. Sorulara bakışı değiştiriyor.

▶ Hangi branşları tercih etmeyi düşünüyorsunuz?

Göz Hastalıkları, Radyoloji veya Kulak Burun Boğaz tercih etmeyi düşünüyorum.

▶ Başarınızdan ötürü tekrar sizi kutluyor, sorularımızı içtenlikle yanıtladığınız için teşekkür ediyoruz.

 

Leave a Reply

Open chat
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz