kapat× Destek 0553 303 04 92
Her TUS döneminin gerçek başarı serüvenleri, gerçek kahramanları vardır şüphesiz... Paylaşacağımız bu sıradışı başarı öyküsü ise Isparta SDÜ Tıp Fakültesi 2013 mezunu Dr. Anıl Korkmaz'a ait...
Dr. Anıl Korkmaz

Mecburi hizmet zorlu çalışma koşulları ile birlikte TUS hazırlığını devam ettirerek ideallerine ulaşan bir hekim...

Dr. Anıl Bey, internlük dönemi nöbetler ve rotasyonların yoğun koşuşturmacısında TUS hazırlıklarını sürdürmüş, Eylül 2013 TUS'unda Temel Bilimler Puanı 60.0,Temel bilimler sıralaması 1497, Klinik Bilimler Puanı 61.2, Klinik Bilimler Sıralaması 1178 sonucunu almıştı.

Doktor Bey, Göz Hastalıkları uzmanı olmak istiyordu. Ve bu hedefi uğruna, zorlu TUS mücadelesine devam etme kararı aldı.

Uzmanlık Sınavı sonrası mecburi hizmetini yapmak üzere bir ilçe devlet hastanesi acil servisine ataması gerçekleşti. Kısa bir tereddütten sonra, TUS hazırlığını mesleki yaşantısı ile birlikte devam ettirme kararı aldı. 

Bu dönemde TUS OFFICE ile hazırlık sürecini devam ettirme kararı alan Dr. Anıl Bey'in geçmiş TUS dönemi ve hazırlıklarını detaylı olarak ele aldık. Geçmiş çalışma tarzını, ortamını, kaynaklarını, denemelerini tek tek analiz ederek, yeni çalışma dönemi için Analiz, Strateji ve Program dökümanlarını oluşturduk. 

TUS TAKİP SİSTEMİ ile bireysel çalışma programı eşliğinde her hafta düzenli olarak değerlendirme görüşmeleri gerçekleştirdik. Bu görüşmeler ile haftalık dökümante reel hedefler belirledik, her hafta belirlediğimiz hedeflerin geriye dönük kontrolünü sağladık. Sistem dahilinde olağan dışı durumlarda program revizyonları yaptık. Deneme özel görüşmeleri ile denemeler sonrası yanlış yapılan soruları tek tek ele alarak programın ve sürecin etkinliğini değerlendirdik. Hazırlık döneminin sonunda bireysel anlamda en etkin olacağını düşündüğümüz bir Son Tekrar Programı hazırladık, son 4 haftalık dönemde günlük online haberleşme sağlayarak doktor beyin sürecinin en yüksek motivasyon ile tamamlamasına katkı sağladık.

Nisan 2014 TUS için sonuç bir gurur tablosu idi:
Temel Bilimler Puanı:67,3 Temel Bilimler Sıralaması:204
Klinik Bilimler Puanı:67,2 Klinik Bilimler Sıralaması:208


Dr. Anıl KORKMAZ'ı tebrik ediyor, Göz Hastalıkları ihtisasında başarılar diliyoruz.

TUS OFFICE ailesi olarak bu haklı gururu paylaşmaktan onur duyuyoruz.

kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.